Heb je je ooit afgevraagd wat er gebeurt met de ecofilters zodra ze vervangen worden?
Ecofilters zijn al enige tijd een essentieel onderdeel van het dagelijkse schoolleven in Comalapa. Ze zorgen ervoor dat onze kinderen en leerkrachten elke dag toegang hebben tot zuiver drinkwater; iets wat lang niet vanzelfsprekend is in Guatemala. Over dit project vertelden we eerder al in een eerdere blog: Gezond drinkwater voor iedereen.
Maar zelfs wanneer hun taak als waterfilter erop zit, krijgen de ecofilters een nieuw leven… als bloempot!
De bloementuinen op school zijn een bron van kleur, rust en trots. Ze worden dagelijks liefdevol verzorgd door Oswaldo, onze conciërge en tuinman in hart en nieren. Maar ook de leerlingen en leerkrachten dragen hun steentje bij. Respect en zorg voor de natuur zijn waarden die we de kinderen van jongs af aan willen meegeven.
Daarom werd er beslist om de oude ecofilters te hergebruiken als bloempotten. Elke klas koos zijn eigen bloemensoort – met elk hun eigen noden en verzorging – en gaf zo op een creatieve manier invulling aan het thema verantwoordelijkheid en zorg voor het leven. Sommige klassen besloten hun bloembakken ook artistiek te beschilderen. Zo werd het een motiverende activiteit waar vriendschap, samenwerking en creativiteit helemaal tot bloei kwamen.
Vandaag maken de voormalige filters deel uit van een kleurrijke tuin. Elke week zorgen zo’n 25 kinderen vol enthousiasme voor de planten, en de bloemen lijken het goed te doen onder al die aandacht. De ecofilters brengen dus niet alleen water, maar ook leven en schoonheid. 🌸
Bekijk hieronder enkele sfeerbeelden van dit fijne initiatief – een klein project met een grote impact!









