Hoe leg je aan kinderen uit dat de grond onder onze voeten helemaal niet zo vanzelfsprekend is? Onze leerlingen van het derde leerjaar A en B gingen ermee aan de slag tijdens een bijzondere activiteit rond de Internationale Dag tegen Woestijnvorming en Droogte.
Tijdens een gezamenlijk moment vertelden de leerlingen over woestijnvorming, het achteruitgaan van vruchtbare grond en het belang van gezonde bodems. Maar vooral ook over wat we zélf kunnen doen om onze omgeving te beschermen.
Met veel enthousiasme brachten ze informatie, korte boodschappen en eigen bedenkingen naar voren. Zo ontdekten ze dat zorg dragen voor het milieu niet alleen iets is voor grote organisaties of overheden. Ook kleine dingen maken een verschil: zuinig omgaan met water, geen afval achterlaten, bomen planten en verzorgen en respectvol omgaan met de natuur.
Voor onze school zijn zulke activiteiten minstens even waardevol als wat er in de klasboeken staat. Kinderen leren niet alleen waarom onze natuurlijke rijkdommen beschermd moeten worden, maar ook dat ze daar zelf een rol in kunnen spelen.
Tegelijk werken we aan waarden die we binnen Liceo Nuevo Horizonte belangrijk vinden: verantwoordelijkheid opnemen, samenwerken, respect tonen en zorg dragen voor de gemeenschap waarin we leven.
De boodschap van onze leerlingen aan de families en inwoners van San Juan Comalapa is dan ook eenvoudig:
De aarde is ons thuis en de zorg ervoor ligt in onze handen. Elke kleine actie telt. 🌎💚
Want wanneer we kinderen vandaag leren zorg te dragen voor hun omgeving, planten we tegelijk een zaadje voor de wereld van morgen.




